تاریخ ارسال : ۲۷ مهر ۱۳۹۵

استاندارد تولید لوازم خانگی در ایران سخت تر است

استاندارد تولید لوازم خانگی در ایران سخت تر است

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی تاکید کرد: استاندارد تولید این بخش در ایران سخت تر از شرق آسیا و حتی اروپاست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقای غزنوی در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار داشت: هیچ کدام از کالاهای لوازم خانگی بدون استاندارد تولید نمی شود و البته آنچه که مهم است درجه بندی آنها از لحاظ کاربری های مختلف و میزان مصرف انرژی است که با رتبه های انرژی مشخص می شود.
وی افزود: در حوزه تولید یخچال که 30 درصد مصرف برق خانگی را به خود اختصاص داده است رتبه انرژی خیلی مهم به نظر می رسد و مصرف کنندگان به آن توجه دارند.
غزنوی گفت: البته مدعی نیستیم که کالاهای کم کیفیت در کشور تولید نمی شود اما نمی تواند در بازار رقابت کند و خوشبختانه کیفیت و استاندارد کالاهای لوازم خانگی در ایران در حدی است که به اروپا هم صادر می شود.
وی افزود: کارگروهی برای تقویت استاندارد لوازم خانگی تلاش می کند و هرچه استانداردها بالاتر رود رتبه انرژی هم بهبود پیدا می کند که به نفع اقتصاد خانوار هم هست اما باید شهروندان هم استاندارد و کیفیت بالا را از تولیدکنندگان مطالبه کنند.
غزنوی گفت: از لحاظ کیفیت و قدرت رقابتی هیچ چیزی کمتر نداریم اما محصولات خارجی از شبکه گسترده تبلیغات برخوردارند که در تصاحب بازار مهم است و در ایران هم امیدواریم شرکت های تولید لوازم خانگی بتوانند با همگرایی در عرصه تبلیغات هم موفق ظاهر شوند.
وی افزود: استاندارد برخی کالاهای لوازم خانگی مانند یخچال در ایران از اروپا هم سخت تر است و البته ما فناوری بخش زیادی از لوازم خانگی را متناسب با اقلیم کشور بومی سازی کرده ایم و مشکلی از این لحاظ نداریم.

 

منبع : تی نیوز